doktor cajka klinika liptov
green plus

Ambulancia všeobecného lekára / Procedúry

08. 07. 2024

Estetika 27.07.2024 objednávky na +421 948 385 452

× vasa reklama baner Miesto aj pre vašu reklamu. @

Fyzioterapia

Fyzioterapia je pomocný lekársky odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového systému človeka. Je jednou z oblastí rehabilitácie. Cieľom je určiť liečbu smerujúcou k udržaniu, podpore, obnove maximálnej funkčnej zdatnosti alebo spomaleniu progresie u osoby s vrodenou chybou, chorobou alebo úrazom s cieľom prinavrátiť stratené schopnosti alebo funkcie ľudského organizmu ako celku. Neodmysliteľnou súčasťou fyzioterapie je zhodnotenie funkčných porúch a pohybového potenciálu osoby v rámci komplexného vyhodnotenia fyzioterapeutickej starostlivosti a prevencia na udržanie prinavrátených schopností osoby alebo funkcií ľudského organizmu ako celku. Využíva v liečbe špeciálne manuálne postupy, techniky, metodiky a fyzikálnu terapiu.

procedura Fyzioterapia
procedura Fyzioterapia

V oblasti liečby na základe zhodnotenia funkčného stavu a stanovenia komplexného fyzioterapeutického plánu využíva liečebné prostriedky fyzikálnej povahy a realizuje predovšetkým:

  • kinezioterapeutické metódy a postupy ako napr. mäkké a mobilizačné techniky, postizometrickej relaxácie, recipročnej inhibície, facilitačno-inhibičné techniky, špeciálne fyzioterapeutické metodiky
  • metodiky a programy ovplyvňujúce riadiace mechanizmy pohybu na všetkých úrovniach, ako napr. metódy senzomotorická stimulácia, hipoterapia, proprioceptíva neuromuskulárna facilitácia, Vojtova metóda, koncept manželov Bobathových, metóda Brunkowovej, Bruggrov, Pilates a iné
  • mechanické podnety ako klasická masáž, prostriedky reflexnej terapie, reflexná masáž, lymfodrenáž a komplexná liečba lymfedému, gravitácia – trakčné techniky
  • termické, tlakové a vztlakové sily hydroterapie
  • fototerapiu
  • účinky elektroterapie a magnetoterapie
  • účinky prírodných liečivých vôd, klimatických podmienok vhodných na liečenie, peloidov
  • prírodných liečivých solí a plynov
  • ergodiagnostiku a ergoterapiu

Prevencia

Identifikuje riziká a predchádza vzniku a zhoršovaniu porúch motoriky a motorického vývoja, druhotných poškodení najmä pohybového, ale aj srdcovocievneho, dýchacieho, kožného, vylučovacieho a iného systému. Uplatňuje predovšetkým poznatky vývinovej kineziológie a prostriedky pohybovej životosprávy a aplikuje prostriedky psychosociálnej a výchovnej rehabilitácie (napr. systém "Škola chrbta")

Diagnostika

Využíva komplex špecifických vyšetrení, meraní, hodnotení a testov na rozpoznanie, kvantifikáciu a objektivizáciu odchýlky od normy. Používa špeciálne vyšetrovacie metódy posudzovania lokomočného systému, fyzikálne merania na stanovenie rozsahu pohybu v kĺboch, stupňa svalovej sily a vyhodnotenie pohybových vzorov posturálneho a lokomočného správania sa osoby, ktoré vedú k stanoveniu komplexného fyzioterapeutického plánu a ergonomickému poradenstvu.

Edukácia

podporuje zdravie, zdravý životný štýl, pohybovú životosprávu a kvalitu života osoby.

Výskum

sa zameriava na objektivizáciu terapeutických výsledkov v odbore a na vývoj a aplikáciu nových diagnostických a terapeutických metód.

Cenník - Fyzioterapuetické cvičenie

Č.
Názov procedúry
Cena
Vernostná karta
1.
Cvicenie 20 minút
30 €
15 €
2.
Cvicenie 20 minút
40 €
30 €

Vernostná karta 30 €   / Všetky ceny sú vrátane DPH.

Online objednávka


Dátum objednania / rezervácie
spam code

Ponuka procedúr

procedura Fototerapia

Fototerapia

Svetelná terapia, ktorá doplní telu vlastné prirodzené schopnosti.

Objednať
procedura Taping

Taping

Nalepovanie špeciálnych pások ktoré zabezpečuje podporu svalom.

Objednať
procedura Masáže

Masáže

Doprajte svojmu telu zaslúžený relax po každodennej námahe.

Objednať
Všetky procedúry
darcekovy poukaz 50 Euro>

Darčekové poukazy _ Procedúry

darcekovy poukaz mix 100 Euro

Objednajte si _ Mix procedúr

Shares:
Cenník

Kontakt

Dr. Čajka
Poliklinika LH
J.D. Matejovie 542/21
Liptovský Hrádok
Slovakia

+421 44/529 5252 +421 44/529 3766

Top